ZKS Olimpia Elbląg - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Zegar

Najnowsza galeria

Gala
Ładowanie...

Najnowszy film

fitness 1

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Statystyki drużyny

Elbląg Cup

 
 

ELBLĄG CUP 2010
III Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej dla Dzieci U-12 ELBLĄG CUP 2010

Relacja i fotoreportaż w info.elblag.pl
tutaj

Relacja w Telewizji Elbląskiej
tutaj 

      W dniach 13-14 marca w hali CS-B w Elblągu rozegrano III Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej U-12 ELBLĄG CUP 2010 (kontynuacja wcześniejszych Turniejów Noworocznych w roczniku 1998). Zawody, zorganizowane przez KS Olimpię, przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Urzędu Miejskiego w Elblągu, zgromadziły 16 silnych zespołów z Polski, Litwy, Szwecji i Słowacji.
       Po 64 meczach (eliminacje i finały) okazało się, że faworyt - dotychczasowy dwukrotny triumfator- Arka Gdynia, musiał się zadowolić 3 miejscem. Złote medale odebrał Zawisza Bydgoszcz, który w finale pokonał rewelację turnieju Sokoła Ostródę.
       Wiele spotkań było bardzo zaciętych, często sędziowie musieli używać gwizdków. Duża grupa piłkarzy wykazała wysoki poziom zaawansowania w wyszkoleniu piłkarskim, choć oczywiście zdarzały się też proste błędy. Po porażkach łzy lały się strumieniami, a zwycięstwa powodowały szaloną radość.
Elbląg reprezentował y dwie drużyny gospodarzy – Olimpii. Już tradycyjnie żółto-biało-niebiescy wykazali się gościnnością plasując się w środku stawki. Biorąc pod uwagę fakt znacznej różnicy w dostępie do bazy sportowej w porównaniu z wieloma innymi zespołami czy też stosunkowo małą liczbę chętnych do trenowania „na poważnie” piłki nożnej w Elblągu- obecność dwóch zespołów w ćwierćfinałach jest wynikiem dość dobrym.
       Najwięcej bramek zdobyli Słowak Viktor Toth i Kamil Wośk. Konkurs rzutów karnych zadecydował o tym, że to zawodnik Arki otrzymał statuetkę najlepszego strzelca. Najlepszym bramkarzem wybrano jego kolegę z drużyny Kacpra Bużana., natomiast najlepszym piłkarzem całego turnieju wybrano Pauliusa Golobicasa z litewskiego Auska Alytus – co ciekawe chłopca młodszego o rok od większości uczestników.
       Z opinii większości uczestników wynika, że organizacja turnieju stała na dobrym poziomie, miedzy innymi dzięki pomocy urzędników samorządowych, sponsorom: MOP 83 sp. z o.o., Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej, NZOZ Twoje Zdrowie i Exclusive Sport. Szczególne podziękowania należą się trenerowi i rodzicom piłkarzy Olimpii 98 oraz dyrekcji i pracownikom Centrum Sportow-Biznesowego w Elblągu, a także Elbląskiemu Klubowi Tańca JANTAR za przygotowanie pokazu.

WSZYSTKIE WYNIKI

I Runda eliminacyjna

Grupa A

Olimpia – Gryf 6-3 ( Perliński - 2, Wieliczko-2, Duda-2; Polański-2, Szlija); Ronneby - Lechia 0-4 (Szmelczyński P.-2 , Szmelczyński B., Hołowienko); Olimpia – Ronneby 1-1 (Wieliczko; Bico); Gryf –Lechia 1-4 ( Polański; Letniowski-2, Szmelczyński P., sam.); Olimpia – Lechia 1-3 (Załuski; Szmelczyński P., Szmelczyński B., Hołowienko); Gryf – Ronneby 1-0 (Polański);

Grupa A Pkt Bramki
1 Lechia Gdańsk 9 11-2
2 Olimpia Elbląg niebieska 4 8-7
3 Gryf 2009 Tczew 3 5-10
4 Ronneby BK (S) 1 1-6


Grupa B

Żuławy – Dukla 3-2 ( Fila-2, Sajko; Lichy, Petrović); Arka – Sokół 2-0 (Wośk, Olszewski), Żuławy – Arka 0-3 ( Wośk-2, Gabor), Dukla – Sokół 0-1 (Lipiński), Żuławy – Sokół 0-1 (Śledź); Dukla 0 - 1 Arka (Wośk)

Grupa B Pkt Bramki
1 Arka Gdynia 9 6-0
2 Sokół Ostróda 6 2-2
3 Żuławy Nowy Dwór Gdański 3 3-6
4 Dukla Bańska Bystrzyca (SK) 0 2-5

Grupa C

Elana - SMS 0-2 (Księżak, Ochencki), Auska 2 - 0 Olimpia (Golobicas, Babijonas); Elana – Auska 1-0 (Hartwich), SMS – Olimpia 0-1 (sam.); Elana – Olimpia 0-0 k.0-2 (Bałachowski, Salonek); SMS – Auska 0-2 (Golobicas, Babijonas)

Grupa C Pkt Bramki
1 FK Auska Alytus (LT) 6 4-1
2 Olimpia Elbląg żółta 4 1-2
3 Elana Toruń 4 1-2
4 UKS SMS Łódź 3 2-3

Grupa D
Gedania – Zawisza 0-2 (Repka , sam.), Jagiellonia – OKS 4-0 (Dmitruk-3, Prolejko); Gedania - Jagiellonia 2-1(Deja, Gorwa; Renkowski); Zawisza – OKS 6-0 (Adamczyk, Babiński, Kaszyński, Osiński,
Stachowicz, Żyliński), Gedania – OKS 3-1 (Gorwa-2, Horowski; Woźnicki); Zawisza – Jagiellonia 2-0 (Adamczyk, Kaszyński)

Grupa D Pkt Bramki
1 Zawisza Bydgoszcz 9 10-0
2 Gedania Gdańsk 6 5-4
3 MOSP Jagiellonia Białystok 3 1-4
4 OKS 1945 Olsztyn 0 1-13

II Runda eliminacyjna

Grupa E
Olimpia – Żuławy 4-0 (Perliński, Duda, Wieliczko, Konieczny); Lechia – Dukla 1-1 (Letniowski; Toth); Sokół – Gryf 4-1(Grobelny, Lipiński, Prejs, Śledź; Polański); Arka – Ronneby 5-3 (Rypel-2, Wośk-2, Naczk; Bico); Olimpia – Dukla 2-5 (Hołowiński, Załuski; Lichy -2, Toth-3); Lechia – Gryf 4-0 (Karniluk , Szmelczyński P., Hołowienko, Kreczmański ); Sokół – Ronneby 1-1 (Śledź; S. Lindstrom); Arka – Gryf 8-0 (Rypel- 2, Olszewski, Wośk-2, Brodzik, Gabor-2)
Grupa E Pkt Bramki
1 Arka Gdynia 15 19-1
2 Lechia Gdańsk 13 16-3
3 Sokół Ostróda 10 7-4
4 Olimpia Elbląg niebieska 7 14-12
5 Dukla Bańska Bystrzyca (SK) 4 8-8
6 Żuławy Nowy Dwór Gdański 3 3-14
7 Gryf 2009 Tczew 3 6-22
8 Ronneby BK (S) 2 3-12

Grupa F
Olimpia – Jagiellonia 2-2 (Grudziński, Brzozowski; Prolejko, Renkowski), Alytus – OKS 4-1(Lukosiunas-2, Pliauga, Golobicas; Wojnicki); Gedania – Elana 0-0; Zawisza – SMS 2-1 (Kaszyński, Żyliński; Księżak); Olimpia – OKS (Drankiewicz); Alytus – Jagiellonia 0-0; Gedania – SMS 0-1 (Abramczyk); Zawisza – Elana 0-1 (Wojnowski)
Grupa F Pkt Bramki
1 Zawisza Bydgoszcz 12 12-2
2 FK Auska Alytus (LT) 10 8-2
3 Olimpia Elbląg żółta 8 4-4
4 Elana Toruń 8 2-2
5 Gedania Gdańsk 7 5-5
6 UKS SMS Łódź 6 4-5
7 MOSP Jagiellonia Białystok 5 3-6
8 OKS 1945 Olsztyn 0 2-18

Ćwierćfinały

Gedania - Ronneby 0-0 k. 3-4 (Żukowski, Horowski, Gorwa – Elmgren, Gummesson, Carlson-Astrom, Lindstrom)
Dukla – OKS 4-0 (Totkovic, Toth, Ebardt, Madel)
SMS – Gryf 2-0 (Abramczyk, Księżak)
Żuławy – Jagiellonia 1-1 k. 3 - 4 ( Koller/Dyl, Sajko, Fila- Renkowski/Dmitruk, Głażewski, Klimkowski, Stefanowicz)
Zawisza – Olimpia nieb 5-1 (Adamczyk-3, Kaszyński, Repka; Duda)
Arka – Elana 3-0 (Olszewski, Naczk, Gabor)
Auska - Sokół 1-3(Babijonas; Prejs-2, Słotki)
Lechia 4-1 Olimpia żółta (Letniowski-2, Szmelczyński, Szreder; Salonek )

Półfinały

Gedania 1-1 OKS k. 2 : 1 ( Mikłaszewicz/Krasowski, Horowski; Wojnicki/Składanowski)
Gryf – Żuławy 0-2 (Dyl, Fila)
Ronneby – Dukla 0-2 (Toth-2)
SMS – Jagiellonia 2-1 (Abramczyk-2; Prolejko)
Olimpia nieb 1- 2 Elana (Wieliczko; Świtajski, Hartwicki)
Auska - Olimpia żółta 2-2 k.4-3 (Dapkonus, sam./Geleziunas, Lukosiunas, Dovydas, Babijonas; Rynkowski, Salonek/Bałachowski, Grudziński, Drankiewicz )
Zawisza – Arka 1-0 (sam.)
Sokół - Lechia 1-1 k.1:0 (Śledź/Prejs ; sam.)

15m. OKS – Gryf 2-0 (Wojnicki -2)
13m. Gedania – Żuławy 0-0 k.2:3 (Krasowski, Mikłaszewicz - Cecki, Dyl, Fila)
11m. Ronneby – Jagiellonia 1-1 k.3-4( Olsson/ Elmgren, Gummesson, Carlson-Astrom; Dmitruk/Chalecki, Dmitruk, Klimkowski, Stefanowicz )
9m. Dukla – SMS 1-1 k.2:1 (Toth/Rudnicky, Ebardt; Majer/Krzyżak)
5m. Elana – Alytus 0-1 (Lukosiunas)
3m. Arka – Lechia 3-1 (Naczk, Gabor-2; Letniowski )
1m. Zawisza – Sokół 2-1 (Repka-2; Prejs)

Klasyfikacja końcowa
1. Zawisza Bydgoszcz (21 punktów, bramki 20-4, najlepszy strzelec Adamczyk-5 bramek, najlepszy piłkarz Repka; Trener- Tomasz Gadziński)
2. Sokół Ostróda (14, 12-8, Prejs, Śledź – 4; Jacek Lorenc)
3. Arka Gdynia (21, 25-3, Wośk-8, Bużan; Marek Leszczyński)
4. Lechia Gdańsk (17, 22-8, Letniowski – 6, Szreder; Jarosław Pajor)
5. FK Auska Alytus Litwa (14, 12-7, Golobicas, Lucosiunas, Babijonas -3; Aidas Kalimavićius)
6. Elana Toruń (11, 6-12, Hartwich-2; Grzegorz Jeromin)
7-8. Olimpia Elbląg żółta (9, 7-10, Salonek-2, Grudziński; Tomasz Giedziun)
7-8. Olimpia Elbląg nieb (7, 16-19, Wieliczko-5, Duda; Tomasz Giedziun)
9. Dukla Banska Bystrica Słowacja (11, 15-9, Toth – 8; Peter Jodas)
10. UKS SMS Łódź (13, 9-7, Abramczyk-4; Jacek Rek)
11. MOSP Jagiellonia Białystok ( 7, 6-10, Dmitruk-4, Prolejko; Wojciech Sokół)
12. Ronneby BK Szwecja (4, 4-15, Bico-2, Woller; Stefan Carlsson)
13. Żuławy Nowy Dwór Gdański ( 8, 6-15, Fila-3, Dyl; Andrzej Głowacki)
14. Gedania Gdańsk (10, 6-6, Gorwa-3, Piotr Kortas)
15. OKS 1945 Olsztyn (4, 5-23, Wojnicki – 5; Mariusz Stolarczyk)
16. Gryf 2009 Tczew (3, 6-28, Polański- 5 ; Grzegorz Klarecki)

Wszystkie zdjęcia autorstwa Rafała Kadłubowskiego (ze strony www.info.elblag.pl)

GALERIA ZDJĘĆ

Kalendarium

29

04-2017

sobota

30

04-2017

niedziela

01

05-2017

pon.

02

05-2017

wtorek

03

05-2017

środa

04

05-2017

czwartek

05

05-2017

piątek

Reklama

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Ostatnie spotkanie

ZKS Olimpia Elbląg Jun.OKS Stomil Olsztyn
ZKS Olimpia Elbląg Jun. 1:2 OKS Stomil Olsztyn
2016-06-04, 12:00:00
    relacja »

Wyniki

Ostatnia kolejka 22
Zatoka Braniewo 0:3 GKS Mamry Giżycko
Sport - Academy Olsztyn 7:2 GSZS Rybno
ITR Jeziorak Iława 1:2 MKS Huragan Morąg
MLKS Szynaka Motor Lubawa 3:1 GKS LZS Wikielec
OKS Sokół Ostróda 5:3 KS Finishparkiet Nowe Miasto Lub.
ZKS Olimpia Elbląg Jun. 1:2 OKS Stomil Olsztyn

Buttony

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 52, wczoraj: 71
ogółem: 726 569

statystyki szczegółowe